Stare urządzenia Apple, które nadal są niezawodne

Serwis komputerowy

Stare urządzenia Apple, które nadal są niezawodne

jak usprawnić stary macbook

Jeszcze do niedawna posiadanie nowego telefonu czy laptopa marki Apple było wyznacznikiem statusu. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup starszych modeli urządzeń Apple, które są nie tylko tańsze, ale równie wydajne jak ich następcy. 

Marka Apple – lider na rynku elektronicznym

Marka Apple już od wielu lat jest uważana za lidera na światowym rynku elektronicznym. Nic w tym dziwnego – na zakup nowych urządzeń decyduje się coraz więcej osób, które wolą zmienić oprogramowanie na bardziej intuicyjne. Pomimo stosunkowo wysokiej ceny nowych produktów, to właśnie najnowsze iPhony czy MacBooki są jednymi z najczęściej sprzedawanych urządzeń na świecie. Dlaczego producent Apple jest wart uwagi? 

W przypadku urządzeń Apple nawet laptopy i komputery starszej generacji nie tracą na swojej wartości. Oczywiście są sporo tańsze niż ich nowsze odpowiedniki i wynika to przede wszystkim z tego, że wykorzystano w nich zupełnie inne rozwiązania technologiczne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nawet używane MacBooki czy komputery iMac, w dalszym ciągu utrzymują się na tej samej półce cenowej, co w dniu ich premiery. 

usprawnienie macbooka w profesjonalnym serwisie

Producent Apple, w porównaniu do innych marek elektronicznych gwarantuje wszystkim swoim urządzeniom około 5-letnie wsparcie oprogramowania. Oznacza to, że nawet laptopy starszej generacji będą przez ten czas otrzymywać aktualizacje systemu w przypadku problemów. Nawet po upływie tego terminu, Apple oferuje pomoc w rozwiązywaniu problemów systemowych. 

Wieloletnie urządzenia Apple – na jakie postawić? 

Z racji tego, że produkty Apple cieszą się ogromną popularnością, ich cena rośnie. Wysoka cena jest też związana z nowszymi komponentami, dzięki którym sprzęt powinien działać jeszcze bardziej wydajnie. Okazuje się jednak, że nawet stare urządzenia Apple są równie niezawodne. Mowa tutaj przede wszystkim o laptopy i komputery stacjonarne.

Jeśli szukamy niezawodnego laptopa Apple, warto postawić na MacBooka Air 2013. Najnowsze urządzenia z Windowsem prześcigają go jeśli chodzi o lepsze parametry, ale to wcale nie sprawia, że MacBook Air 2013 jest gorszy! Wyróżnia się on swoją lekkością, przez co doskonale sprawdza się w roli mobilnego komputera do pracy. Pomimo upływu lat w dalszym ciągu ma świetnie pracującą baterię, której akumulator bez zasilania chodzi przez wiele godzin. Co ciekawe, producent w MacBook Air 2013 dał możliwość rozszerzenia dotychczasowej pamięci na przykład w sprawdzonym serwisie urządzeń Apple.

Również starszy model laptopa MacBook Pro 15 będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają dobrego sprzętu, ale w znacznie niższej cenie niż jego nowszy zamiennik. Pomimo, że pozornie jego parametry są gorsze od nowszego MacBooka Pro, to okazuje się, że pod wieloma względami ma lepszą wydajność niż nowy model. Przy użytkowniu trudno jest dostrzec różnice, nie licząc tej w cenie. Ale w przypadku MacBooka z 2015 roku nie trzeba się martwić o posiadanie przejściówek, gdyż starszy model oferuje tradycyjne złącza na kable i akcesoria.

Jak usprawnić stare urządzenie Apple? 

Stare urządzenia Apple dalej są wydajne i niezawodne. Mogą jedynie wymagać delikatnego usprawnienia pamięci, co znacznie przyspieszy ich działanie. Warto oddać starego MacBooka do serwisu, aby zmienić stary dysk HDD na znacznie sprawniejszy SSD. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie wydajności laptopa lub komputera starszej generacji i wszystkich jego funkcji.

stary komputer Apple serwis

W przypadku starszych laptopów konieczna może być również wymiana baterii, gdyż ta aktualnie znajdująca się w urządzeniu może nie być tak pojemna. Sprawny laptop pozwoli na lepsze jego użytkowanie i wykorzystanie również do pracy poza domem.

Serwisowanie laptopów Apple starszej generacji oznacza także wprowadzenie delikatnych usprawnień. Zalicza się do nich wyczyszczenie pamięci, która mogłaby wpłynąć na szybkość pracy i znaczy spadek wydajności.

Stare urządzenia Apple a serwis komputerowy 

Wbrew pozorom serwisy macbooków i komputerów Apple przeprowadzają pełną diagnostykę wszystkich urządzeń tej marki – również tych, które mają już swoje lata. Dokładne sprawdzenie sprzętu Apple pozwoli na zweryfikowanie, które komponenty wymagają wymiany i usprawnienia. W ten sposób tańszy sprzęt będzie sprawny i niezwodny nawet po tylu latach użytkowania