Czy warto wybrać notebooki Apple?

Serwis komputerowy

Czy warto wybrać notebooki Apple?

notebook apple

Nie da się ukryć, że notebooki firmy Apple cieszą się coraz większym powodzeniem wśród użytkowników laptopów. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Najczęstsze usterki notebooków Apple

Dzięki doświadczeniom użytkowników notebooków firmy Apple oraz serwisantów zajmujących się naprawą powstałych w tych urządzeniach awarii i usterek można stworzyć listę najczęściej pojawiających się problemów. Są to przede wszystkim:

  • brak obrazu na matrycy
  • brak obrazu na matrycy mimo podświetlenia
  • charakterystyczne miganie
  • przekłamania obrazu na ekranie urządzenia
  • miganie kontrolek
  • wydawanie sygnałów dźwiękowych
  • brak ładowania baterii
  • problemy z obsługą touchpada
  • niewłaściwa praca klawiatury.

Czy notebooki Apple psują się częściej od innych?

Czy w związku z listą występujących usterek można powiedzieć, że laptopy firmy Apple są bardziej podatne na awarie od urządzeń innych marek? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że specjaliści zajmujący się serwisowaniem notebooków dostrzegają wzrost awaryjności urządzeń firmy Apple od czasu rozpoczęcia korzystania z technologii Intel. Mniejsza niezawodność i wciąż rosnąca popularność marki wśród użytkowników sprawiają, że naprawa Apple staje się coraz bardziej potrzebną usługą.

Wybór właściwego serwisu 

W poszukiwaniu jak najwyższej jakości usług, warto zwrócić uwagę na cechy, które powinien posiadać dobry serwis komputerowy.

Pozytywne opinie klientów 

Pozytywna opinia osób zadowolonych z obsługi wystawia dobre świadectwo dostawcy usług i stanowi doskonałą wskazówkę dla potencjalnych klientów chcących skorzystać z serwisu.

Wykwalifikowani pracownicy

Wizytówką profesjonalnego serwisu komputerowego są wykształceni i doświadczenie w dziedzinie oferowanych usług pracownicy. Serwisanci wykonujący swoją pracę z pasją, którzy zawsze są gotowi szukać najlepszych rozwiązań dla klienta to gwarancja dobrze wykonanego zlecenia. Potwierdzeniem kwalifikacji serwisantów są międzynarodowe certyfikaty IPC świadczące o tym, że usługi wykonywane przez serwis są na najwyższym światowym poziomie.

notebook

Profesjonalny sprzęt diagnostyczny i naprawczy

Serwis komputerowy świadczący usługi na wysokim poziomie powinien dysponować nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi rozpoznawanie i likwidowanie przyczyn awarii. W tym celu niezbędna jest specjalistyczna aparatura umożliwiająca lutowanie elementów w różnych technologiach, a także profesjonalnie wykonane endoskopy oraz mikroskopy najnowszej generacji. O serwisie i świadczonych przez niego usługach dobrze świadczy również posiadanie własnego laboratorium badawczo-rozwojowego, dzięki któremu możliwe jest ciągłe doskonalenie metod wykorzystywanych w naprawie sprzętu elektronicznego.

Szeroki zakres usług

Oferta profesjonalnego serwisu komputerowego powinna dotyczyć naprawy szerokiego wachlarza sprzętów elektronicznych: wszystkich marek laptopów, komputerów stacjonarnych, monitorów, kart graficznych, płyt głównych, zasilaczy oraz innych elementów. Autoryzacje, którymi dysponuje serwis, dodatkowo podnoszą jego kwalifikacje.

Bezpieczeństwo 

Serwis komputerowy wysokiej jakości ma w obowiązku zadbać o bezpieczeństwo urządzenia oddanego do naprawy wraz z zawartymi na nim danymi i hasłami, zapewniając klientowi pełną poufność.

Dostępność

Dobry serwis powinien być łatwo dostępny dla klienta, co gwarantuje możliwość oddania sprzętu do naprawy za pośrednictwem firmy kurierskiej w systemie door-to-door. Pozwala to na zlecenie usunięcia awarii notebooka bez wychodzenia z domu. Renomowane serwisy świadczą tę usługę nie tylko na terenie kraju, lecz także poza jego granicami.

Dodatkowe usługi

Wysokiej jakości serwis oferuje bezpłatną usługę dodatkową w postaci wypożyczenia zastępczego laptopa na czas trwania naprawy serwisowanego urządzenia.

Jaki notebook Apple wybrać? 

Przed dokonaniem zakupu laptopa Apple warto zapoznać się z dostępnymi na rynku urządzeniami produkowanymi przez firmę. Komputery tej marki występują w trzech wersjach: MacBook, MacBook Pro i MacBook Air. Każda z nich odrobinę się różni, by wyjść naprzeciw konkretnym potrzebom użytkowników.

MacBook to laptop uniwersalny z ekranem wielkości 12 cali. Wersja Pro stworzona jest dla użytkowników wymagających, bazuje na podzespołach wysokiej klasy, które zapewniają najwyższy komfort pracy i rozrywki. MacBook Pro występuje w różnych rozmiarach – 13, 15,4 oraz 16 cali. Urządzeniem wskazanym dla osób często podróżujących z notebookiem jest MacBook Air cechujący się lekkością oraz ekranem o wielkości 13,3 cala. Na korzyść MacBooka Air świadczy jego niższa w stosunku do pozostałych modeli cena.

Notebooki Apple doskonale sprawdzają się w pracy biurowej, pozwalają również na korzystanie z wielu funkcji rozrywkowych. Odpowiednio serwisowane mogą służyć użytkownikom przez wiele lat.