Serwis komputerów stacjonarnych

Serwis komputerowy

W Super Serwis zajmujemy się kompleksową naprawą komputerów przenośnych oraz stacjonarnych. Jesteśmy także autoryzowanym serwisem Apple. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników, którzy swoją pracę traktują z pasją oraz dokładają wszelkich starań, aby wszystkie wykonywane działania były utrzymywane na jak najwyższym poziomie. Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań, dlatego jako nieliczni w Polsce posiadamy własne zaplecze serwisowe, które umożliwia endoskopowe lutowanie układów scalonych oraz sprawdzanie poprawności wykonywanych połączeń elektronicznych.

Jak pracuje Super Serwis?

Wybierając naszą firmę można liczyć na kompleksową obsługę z zakresu obsługi i konfiguracji sprzętu komputerowego, a także serwisowania poważniejszych usterek takich jak np. uszkodzona płyta główna.

W przypadku komputerów stacjonarnych, mamy możliwość naprawy gniazd zasilania, chipsetów, układów scalonych BGA oraz wielu innych złączy elektronicznych znajdujących się na płytach głównych. Oddając sprzęt w nasze ręce można mieć pewność, że wszystkie działania będą wykonywane zgodnie z normami bezpieczeństwa. Stanowiska pracy w naszej placówce są doskonale przygotowane, by chronić sprzęt przed przepięciami i podobnymi problemami technicznymi związanymi z naprawą sprzętu elektronicznego.

W zakres naszych usług włączmy także wymianę podzespołów komputerowych takich jak np. pamięci RAM, napędów optycznych, kart graficznych oraz wszelkiego rodzaju rozszerzeń płyty głównej. Dodatkowo mamy możliwość sprawdzenia poprawności działania wszelkich połączeń elektronicznych, dzięki usłudze endoskopowej inspekcji BGA. Nasz serwis komputerów zajmuje się także instalacją systemów operacyjnych, wymianą past termoprzewodzących oraz konfiguracją aplikacji i zainstalowanego oprogramowania na dysku komputera.

Najczęstsze usterki komputerów stacjonarnych
Do najczęstszych usterek komputerów stacjonarnych można zaliczyć przede wszystkim uszkodzenie gniazd zasilania oraz złączy USB, które są najczęściej użytkowane. Wiąże się to z ich stałym poruszaniem względem ścieżek na płycie głównej, co może skutkować oberwaniem się połączeń lutowanych. Często dochodzi także do uszkodzeń zasilaczy, które dostarczają energię do wszystkich komponentów komputera. W przypadku wystąpienia skoków napięcia może także dojść do bezpośredniego uszkodzenia płyty głównej, której naprawa będzie możliwa tylko w naszym serwisie.

Dzięki nowoczesnemu zapleczu sprzętowemu oraz wykwalifikowanym pracownikom, mamy możliwość wykonywania szybkiej diagnozy występujących usterek oraz ich usunięcia. Szybkie serwisowanie komputerów to nasza dewiza, ponieważ wiemy, że każdy użytkownik pragnie jak najszybciej odzyskać ukochany sprzęt. Podczas napraw komputerów stacjonarnych należy zachowywać specjalne środki ostrożności, które wyeliminują ryzyko pogorszenia sytuacji i stanu podzespołów.

Skąd biorą się problemy z komputerem stacjonarnym?

Główną przyczyną występowania kłopotów z komputerami stacjonarnymi jest niepewne źródło zasilania. Jak wiadomo, użytkując sprzęt w firmie bądź zaciszu domowym, musi być on stale podłączony do zasilania. Jeżeli w sieci występują okresowe wahania napięcia bądź jego elektroniki to czułe elementu komputera mogą ulegać uszkodzeniom. Niezwykle czułe połączenia na płycie głównej wraz z wystąpieniem takich sytuacji mogą wymagać poprawienia bądź dokładnej analizy, ponieważ komputer może przestać działać prawidłowo.

Aby zapobiec występowaniu tego typu usterek, warto zainwestować w przenośny zasilacz UPS, który eliminuje ryzyko uszkodzenia komputera w wyniku nagłego zaniku zasilania. Pozwala on podtrzymać napięcie, które umożliwi bezpieczne wyłączenie sprzętu aż do powrotu zasilania głównego. 

Dlaczego wybrać nasz serwis komputerowy?

Jako jedyni w Polsce posiadamy możliwość wykonania endoskopowej inspekcji układów BGA oraz naprawy skomplikowanych układów scalonych. Nasze zaplecze serwisowe składa się nie tylko w wykwalifikowanych pracowników, ale także profesjonalnych narzędzi, na które składają się między innymi stacje lutownicze.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają nam na naprawę nawet najbardziej skomplikowanych usterek w komputerach stacjonarnych. Warto wybrać nasz serwis, choćby ze względu na brak pośredników podczas wykonywania napraw, co skutkuje krótszym czasem usługi serwisowej. Posiadamy także najnowocześniejsze zaplecze maszynowe, które umożliwia wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych napraw elektronicznych z zachowaniem stosunkowo dobrej ceny.